
Solar Panel Mounting Clam
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum alloy |
| Color | Silver |
| Dimensions | 50x30x15 mm |
| Weight | 0.2 kg |
| Load capacity | 10 kg |
| Fastener Type | Bolt |
| Usage | Solar panel mounting on roofs |
| Compliance | IS 13944 |
| Features | Secure grip, Easy install, Durable clamp, Corrosion resistant, Weatherproof |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHREE UMIYA SHEET METAL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from SHREE UMIYA SHEET METAL at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1991
GST NO
24ABJPS2916F1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABJPS2916F1ZP
Ahmedabad, Gujarat
Marketing Manager
Mr. Manoj R Shekhat
Address
Shed No-12/A , Rudrax Comp-II , Opp. Annapurna Restaurant , Phase III, GIDC, Vatva, Muhamdabad Road, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
solar panel mounting structure in Ahmedabad
Report incorrect details




























