
Solar Panel Lamp
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Solar Panel | Poly-silicon |
| Battery | AA 1000mA Ni-MH |
| LED | 2LED |
| LED Color | White |
| Material | PC+ABS |
| Dimensions | 89x52x114 mm |
| Weight | 13 kg/carton |
| Charging Time | 6 hrs |
| Working Time | >6 hrs |
| Color | White |
| Usage | Outdoor wall mounting,pathway, garden lighting |
| Features | Solar Powered, Energy Saving, Easy Install, Outdoor Lighting, Automatic ON/OFF, Durable Design |
Product Overview
Key Features
Specifications:
solar panel:Poly-silicon
battery:AA 1000mA Ni-MH
LED:2LED(pure white/warm white 2800K)
ON-OFF mode:light-operated
material:PC+ABS white plastic
charging mode:solar
charging time:a Y6 hrs
working time:>6 hrs
color:white&black
single carton size:L89*W52*H114mm
packing:100pcs/carton; 13kg/carton
outer carton size:490*330*520mm/carton
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GUANGZHOU ONICE IMPORT AND EXPORT CO.,LTD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from GUANGZHOU ONICE IMPORT AND EXPORT CO.,LTD at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangzhou, Guangdong
Name
Mr. Hayley
Address
Room 615, 26 Jinlong Road, Nanshang District, Guangzhou, Guangdong, 511483, China
panel lamp in Guangzhou
Report incorrect details






























