
Solar Panel - High Efficiency Monocrystalline Cells | Durable, Eco-friendly Energy Solution
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 250-350W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x1000mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Efficiency | 18-20% |
| Material | Silicon |
| Usage | Residential & commercial applications, Off-grid systems, Grid-tied systems |
| Warranty | 25 years |
| Features | Solar Power, Clean Energy, Renewable Source, Efficient Design, Durable, Reliable, Cost-Effective |
| Payment Terms | Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Achariya Technology Pvt. Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Achariya Technology Pvt. Ltd at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Employee Count
6
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAHCA4526H1ZU
Payment Mode
Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAHCA4526H1ZU
Hisar, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Project Co-ordinator
Mr. Yudhvir Kumar
Address
No 126, Fawara Chowk, Rajgarh Road, Hisar, Haryana, 125001, India
solar cell panel in Hisar
Report incorrect details








































