
Solar Panel Installation Services - 0 To 100 Mw Capacity , Comprehensive Offline Consultancy For Residential And Industrial Applications
Price: 56000.00 INR / Watt
(50000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
62000.00 INR / Watt
Weight :
24.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 0-100MW |
| Service Mode | Offline |
| Consultancy | Design |
| Warranty | 10 years |
| Compliance | IEC |
| Panels Used | Monocrystalline |
| Usage | Residential and Industrial installations from 0 to 100MW capacity. Offline service. |
| Features | Design, Installation, Residential, Industrial, Cost Savings, Clean Energy |
| Payment Terms | Cheque |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 24.00 cm |
| Weight | 24.00 Kilogram |
| Price Type | fixed |
| Price | 50000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Shipping Rate | 7.00 |
| MRP | 62000.00 INR |
| Shipping Type | order_percent |
| Product Unit | 1 Watt/Watts |
| Moq | 1 |
| GSTIN | 12% |
| Pkg Box Breadth | 16.00 cm |
| Unit Type | Watt/Watts |
| Pkg Box Length | 24.00 cm |
| Brand Name | Behl Traders |
| Currency | INR |
| Min Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Consultancy Service Type: All design and Nic
Application/Usage: Residential, Industrial
Capacity: 0 to 100 Mw
Mode of Service: Offline
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Behl Traders has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Installation Services in bulk from Behl Traders at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
More Products From This Seller
Seller Details
Karnal, Haryana
Name
Mr. Dilip Behl
Address
Karnal Karnal, Haryana, India
solar panel installation services in Karnal
Report incorrect details



