
Solar Panel D 090pm
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 90W |
| Dimensions | 1000x500 mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Voltage | 12V |
| Weight | 5 kg |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential & Commercial use |
| Efficiency | 17% |
| Features | Solar Power, Renewable Energy, High Efficiency, Durable Design, Easy Installation |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AAECD3266E1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AAECD3266E1ZT
Jaipur, Rajasthan
Business Development Executive
Mr. Ved Kaushik
Address
LG 29, Mayank Trade Center, Station Road, Jaipur, Rajasthan, 302001, India
small solar panels in Jaipur
Report incorrect details
































