
Solar Panel Cleaning Brush - Durable And Cost-effective | Easy To Operate, Optimum Quality, Properly Packed
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Brush Length | 100cm |
| Handle Length | 150cm |
| Brush Width | 50cm |
| Weight | 2kg |
| Water Flow | Adjustable |
| Color | Blue |
| Features | Easy cleaning, Durable design, Cost-effective, Efficient cleaning, High quality |
| Payment Terms | Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1000 Kit Per Month |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
- Cost-effectiveness
- Durability
- Easy to operate
- Optimum quality
- Properly packed
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HARSHA ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cleaning Equipment in bulk from HARSHA ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2016
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Ssridhar Akula
Address
5-1-64/A, Basaiah Building, Ground Floor, Opp: Kuk Piller No 16, Kukatpally, Hyderabad, Telangana, 500072, India
cleaning brushes in Hyderabad
Report incorrect details









































