
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Black |
| Power Output | 100-300W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | Variable |
| Voltage | 12V-24V |
| Weight | 5-25kg |
| Warranty | 10-25 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Residential & Commercial solar power generation |
| Features | High efficiency, Durable design, Cost effective, Reliable power, Easy Install |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SUMARIA INDUSTRIES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from SUMARIA INDUSTRIES PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2007
GST NO
27AAKCS4707P1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAKCS4707P1ZP
Mumbai, Maharashtra
Director
Mr. Rajesh Shah
Address
102, Rushabh Apartments, Chapekar Bandu Road, Behind Khandoba Temple, Mulund (East), Mumbai, Maharashtra, 400081, India
Report incorrect details

































