
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x992x35 mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Material | Silicon |
| Weight | 20kg |
| Usage | Residential & Commercial Rooftop applications |
| Warranty | 25 years |
| Features | Clean energy, Renewable source, Sustainable power, Reduced costs, Environmentally friendly |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gwalior, Madhya Pradesh
Director
Mr Narendra Rai
Address
Shop No. 2-I/30 Basement, Site No.1, Shiva Apartment, Near Canra Bank City, Gwalior, Madhya Pradesh, 474001, India
Report incorrect details



























