
Solar Panel
Price Trend: 24.00 - 28.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10kw
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 250-350W |
| Voltage | 12V |
| Dimensions | Variable |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Material | Silicon |
| Efficiency | 18-20% |
| Weight | 15-25kg |
| Certification | IEC 61215 |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential and commercial rooftop solar power generation, off-grid systems, and small scale power systems |
| Features | Solar Power, Renewable Energy, Clean Energy, Efficient, Durable |
| Payment Terms | Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cheque |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2008
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09AAOCA6127F1ZK
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAOCA6127F1ZK
Noida, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Rahul Sachdeva
Address
B-39, Sector-59, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
mini solar panels in Noida
Report incorrect details


























