
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 100-300W |
| Voltage | 12V-24V |
| Dimensions | Variable |
| Cell Efficiency | 15-20% |
| Weight | 10-25kg |
| Usage | Residential and commercial power generation, off-grid systems and more. |
| Features | Solar Power, Clean Energy, Renewable Source, Efficient Design, Long Lifespan |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
75
Establishment
2001
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09AAWPH0434K1ZD
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAWPH0434K1ZD
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Haseeb Uddin
Address
B.No. D-96, D Block, Sector 7, Near Gautam Budh Nagar Road Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
Report incorrect details
































