
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10
Brand Name :
Satya Solar Systems Pvt. Ltd
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Cell Type | Mono-crystalline |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Weight | 25kg |
| Efficiency | 18% |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Off-grid power generation;On-grid system integration; Residential, commercial and industrial applications |
| Features | Clean energy, Solar power, Renewable source, Reduced costs, Eco-friendly |
| Payment Terms | Others, Cheque |
| Delivery Time | 5-10 Days |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAXCS0530M1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAXCS0530M1ZR
Lucknow, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Archit Gupta
Address
2nd Floor Satya Business Park, 1, Nawal Kishore Road, Hazratganj, Lucknow, Uttar Pradesh, 226001, India
Report incorrect details




























