
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Krd Energy
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W-400W |
| Dimensions | 1650x992 mm |
| Cell Efficiency | 17%-20% |
| Operating Voltage | 30V |
| Temperature Coefficient | -0.3%/°C |
| Usage | Residential & Commercial Power |
| Features | Easy Installation, Low Maintenance, Long Life, Durable Design, Efficient Energy, Cost Savings |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Middle East, Africa, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | Iso 9001 2015 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAGCK5795D1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAGCK5795D1ZC
Kurukshetra, Haryana
Director
Mr. Rahul
Address
10/5 Arjun Nagar, Pipli Road, Kurukshetra, Haryana, 136118, India
solar energy panel in Kurukshetra
Report incorrect details
































