
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 100W-500W |
| Voltage | 12V-24V |
| Dimensions | 1000x1000mm |
| Cell Efficiency | 15%-20% |
| Material | Silicon |
| Usage | Rural water supply, irrigation |
| Warranty | 5 years |
| Features | Clean energy, Water pumping, Sustainable power, Off-grid solution, Solar power |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Kishan Solar Power System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Kishan Solar Power System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Nagpur, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr Atul Jaiswal
Address
Plot No. - 385, Main Road, Sitabuldi, Near Loha Pul, Nagpur, Maharashtra, 440012, India
Report incorrect details



























