
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 300W |
| Cell Type | Mono-crystalline |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Efficiency | 18% |
| Weight | 20kg |
| Voltage | 36V |
| Warranty | 25 Years |
| Operating Temperature | -40°C to 85°C |
| Usage | Residential & Commercial power generation |
| Features | Clean energy, Solar power, Reduced costs, Eco-friendly, Sustainable |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2016
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kurukshetra, Haryana
M. D.
Mr. Gaurav Saini
Address
Head Office - KDB Road Sunderpur Chowk, Kurukshetra, Haryana, 136118, India
Report incorrect details


































