
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 3W-225W |
| Module Size | Variable |
| Cell Type | Crystalline Silicon |
| Open Circuit Voltage | 18-22V |
| Short Circuit Current | 1-10A |
| Efficiency | 15-20% |
| Usage | Grid-tied systems, off-grid applications, street lighting, telecom, and more |
| Features | Clean energy, Sustainable power, Cost savings, Reliable, Efficient, Versatile |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ALLANTIS EXIM PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from ALLANTIS EXIM PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash in Advance (CID), Others
Certification
ISO 9001:2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Foreign inquiries
Business Manager
Mr. Bhumishth Patel
Address
Lincoln House, Behind Satyam Complex, Science city Road, Sola, Ahmedabad, Gujarat, 380062, India
Report incorrect details


























