
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Raj Builders
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 1000x500 mm |
| Weight | 10-20 kg |
| Power Output | 300-400W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Voltage | 12V-24V |
| Warranty | 10 years |
| Usage | Residential, commercial, industrial power generation |
| Features | High efficiency, Low cost, Durable, Reliable, Weatherproof, Easy install |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAJ BUILDERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from RAJ BUILDERS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
1990
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Agra Cantonment, Uttar Pradesh
Marketing Head
Mr. Raghav Mittal
Address
Plot No.32, Janakpuri Colony, New Shah Ganj, Near Ramnagar Ki Pulia, Agra Cantonment, Uttar Pradesh, 282010, India
Report incorrect details
































