
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Sree Nandhee's
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Dark Gray |
| Power Output | 300W |
| Efficiency | 18% |
| Cell Type | Mono-crystalline |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Weight | 20kg |
| Warranty | 25 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Residential and commercial rooftop applications for electricity generation. |
| Features | Clean energy, Renewable source, Reduced costs, Low maintenance, Sustainable power |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2000
GST NO
33AAGCS1159K1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAGCS1159K1ZA
Chennai, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr. Nagarajan C. R.
Address
No. A2/1, 2nd Floor, 1St Cross Street, 1St Main Road, Opp To Aiema Technology Centre, Ambattur Industrial Estate, Chennai, Tamil Nadu, 600058, India
Report incorrect details


































