
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Power Output | 300-400W |
| Efficiency | 18-20% |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1.65m x 1m |
| Weight | 20-25kg |
| Warranty | 25 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Residential, commercial, utility-scale power generation |
| Features | High efficiency, Easy install, Durable design, Low maintenance, Reliable power, Cost effective, Environmentally friendly |
Company Details
Business Type
Exporter, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Tirunelveli, Tamil Nadu
Managing Director
Mr. Ganesan Vaigund
Address
Ayya House, 2/134, Ambalavanapuram, Mahendragiri (Via), Tirunelveli, Tamil Nadu, 627133, India
Report incorrect details

































