
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Weight | 20kg |
| Efficiency | 18% |
| Warranty | 25 years |
| Temperature Coefficient | -0.3%/°C |
| Usage | Residential and commercial power generation |
| Features | Clean energy, Eco-friendly, High efficiency, Low maintenance, Cost savings, Reliable power |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
150
Establishment
1993
Certification
ISO:9001-2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Director
Mr. Kirit Bhatt
Address
Kohinoor House, Plot No. 1, Gajera Industrial Estate, A.K. Road, Surat, Gujarat, 394510, India
Report incorrect details

































