
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Cell Type | Crystalline Silicon |
| Power Output | 300W-400W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x1000mm |
| Weight | 20kg |
| Efficiency | 18-20% |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential & Commercial power generation |
| Features | High Efficiency, Easy Install, Durable, Power Generation, Residential Use, Commercial Use |
Company Details
Offering wide range of Solar Panel, Solar Light, Street Light, Solar Street Light, Solar Water Heater, Solar Charge Controller, Solar Pumps and Solar Products etc. Leveraging on the concept – long term business relationship with clients through mutual-benefits & ultimate innovation, Zen Power Solutions has been catering the varied needs of
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
18
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AAAFZ9511B1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAAFZ9511B1ZI
Coimbatore, Tamil Nadu
Managing Partner
Mr. N. Subramanian
Address
18/113, METTUPALAYAM ROAD, Coimbatore, Tamil Nadu, 641030, India
Report incorrect details































