
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Efficiency | 18% |
| Weight | 20kg |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Residential & commercial electricity generation |
| Features | Renewable Energy, Clean Power, Low Maintenance, Weather Resistant, Cost Effective, Eco-Friendly |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BETA POWER CONTROLS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from BETA POWER CONTROLS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AAIFB6031E1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAIFB6031E1ZZ
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Balakrishnan S
Address
Door No. 4/305, S.F No 380/1, Bodipalayam post, Seerapalayam Village, Madhukarai via, Coimbatore, Tamil Nadu, 641105, India
Report incorrect details

































