
Solar Panel Board - High-efficiency Monocrystalline | Superior Durability, Maximum Power Output
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 100W |
| Voltage | 12V |
| Dimensions | 1000x500mm |
| Weight | 10kg |
| Frame Material | Aluminum |
| Usage | Off-grid power supply, charging batteries, small appliance power |
| Cell Efficiency | 18% |
| Features | Solar power, Energy efficient, Durable design, Easy install, Reliable output |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Titlis Engineering & Projects Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Titlis Engineering & Projects Private Limited at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Director
Mr. Harit
Address
Plot No 105, Synergy House, Subhanpura Road, Near Inorbit Mall, Vadodara, Gujarat, 390023, India
mini solar panels in Vadodara
Report incorrect details

































