
Solar Panel - Premium Quality Industrial Solar Panel | High Efficiency, Durable Design, Eco-friendly Energy Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Efficiency | 18% |
| Weight | 20kg |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential,Commercial, Industrial applications |
| Features | Clean energy, Sustainable power, Reduced costs, Eco-friendly, High efficiency |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Enviro Care Engineers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Enviro Care Engineers at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Ms. Priyanka Rathi
Address
B-1/1264, Vasant Kunj, Near Fortis Hospital, Near Big Bazzar, New Delhi, Delhi, 110070, India
Report incorrect details

































