
Solar Panel - High-efficiency Monocrystalline | 60mw Capacity, Long-term Power Purchase Agreements, Utility And Rooftop Epc Expertise
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Weight | 18kg |
| Efficiency | 18% |
| Temperature Coefficient | -0.3%/°C |
| Warranty | 25 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Power generation, Grid-tied systems, Off-grid applications |
| Features | Clean energy, Sustainable power, High efficiency, Reduced costs, Environmentally friendly |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jakson Engineers Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from Jakson Engineers Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
07AAACJ1625K2ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACJ1625K2ZO
New Delhi, Delhi
Manager
Mr. Nirdosh Gupta
Address
plot no-Aa 626, 6th Floor, DLF Tower A, Jasola, New Delhi, Delhi, 110076, India
Report incorrect details






























