
Solar Battery
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Monocrystalline |
| Power Output | 100W |
| Voltage | 12V |
| Dimensions | 500x300mm |
| Weight | 5kg |
| Cell Efficiency | 18% |
| Usage | Off-grid power supply for various applications, such as lighting, charging, small appliances etc. |
| Warranty | 2 years |
| Features | Solar power, Energy efficient, Reliable system, Easy install, Durable panels |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PM Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Products & Equipment from PM Enterprises at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
3
Establishment
2014
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Partner
Mr. Mayur Raut
Address
kokan viabhav society, sai vihar, near vikas mandal, bhandup west, Mumbai, Maharashtra, 400078, India
solar battery in Mumbai
Report incorrect details

































