
Solar Battery - High Grade Quality, Various Sizes & Customized Options
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Lead acid |
| Dimensions | 25x10x15 cm |
| Capacity | 25Ah |
| Voltage | 12V |
| Weight | 10kg |
| Warranty | 1 year |
| Terminals | Top post |
| Features | Long life, High capacity, Reliable power, Cost effective, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Alpha Incorporate has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Auto Batteries in bulk from Alpha Incorporate at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Name
Mr. C Banerjee
Address
1B, Panditia Road, Kolkata, West Bengal, 700029, India
solar batteries in Kolkata
Report incorrect details







































