







Solar Acdb Box - Application: Commercial
Price: 1652.00 INR / Set
(1400.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1652.00 INR / Piece
Weight :
500.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 320 Volt (V) |
| Material | PVC |
| Power | 10 Watt (w) |
| Max Voltage | 320 Volt (V) |
| Output Voltage | 320 Volt (V) |
| Switch Mode | Manual Switch |
| Size | 240*190*100 mm |
| Dimension (L*W*H) | 240*190*100 Millimeter (mm) |
| Weight | 5 Kilograms (kg) |
| Warranty | 5 YEARS |
| Application | Home, Industrial, Commercial |
| Type Of Technology | Other |
| Installation Type | Other |
| Delivery Time | 7 Days |
| Mop | 1 |
| MRP | 1652.00 INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | PAL POWER TECH |
| Packsize | 1 |
| Price | 1400.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Height | 150.00 cm |
| Pkg Box Length | 300.00 cm |
| Stock Quantity | 100000 |
| Currency | INR |
| Weight | 500.00 Gram |
| Pkg Box Breadth | 300.00 cm |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Capacity 30KW
Material Polycarbonate
Phase 3
Cable Entry Bottom Entry
Rated Voltage 415 V
No. of Poles 4P
Number Of Locks 1
Mounting WALL MOUNTING
Power AC
Brand HAVELLS
Size/Dimension 300*300*150
Metal Box Type PC/ABS
IP Rating 67
Country of Origin Made in India
ACDB THREE PHASE 63A WITH BUS BAR & RYB
HAVELLS AC SPD 320V FP
HAVELLS AC MCB 63A FP
10 SQMM AC WIRE COPPER
Additional Information:
Production Capacity: 1000
Delivery Time: SAME DAY
Packaging Details: CARTOON BOX
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
11
Establishment
2022
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03EPLPP9386C1ZH
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03EPLPP9386C1ZH
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr Pramod Kumar Pal
Members since
2 Years
Address
Ground Floor, No.0, Suman Hero Nagar Lohara, Near Scrad Dale International School, Ludhiana, Punjab, 141016, India
Report incorrect details
































