
Soil Sampler Die Cutting
Price Trend: 1000.00 - 10000.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Didac
In Stock
Product Specifications
| Upper Plate Diameter | 120 mm |
| Max. Daylight | 470 mm |
| Dimensions | 500x300x900 mm |
| Weight | 30 kg |
| Material | Steel |
| Usage | Soil sample preparation for geotechnical testing. |
| Compliance | ISO 17025 |
| Features | Soil sample prep, Specimen extrusion, Consolidation tests, Shear strength, Triaxial tests, Unconfined tests |
| Supply Ability | as per requirement Per Week |
| Delivery Time | 10 to 30 Days Days |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
40
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07DCLPM4529J1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07DCLPM4529J1Z6
New Delhi, Delhi
Accepts only Foreign inquiries
M.D.
Mr. A. Kumar
Address
Regd. Address : 507, Shahpuri Tower, C- 58, Janakpuri, New Delhi, Delhi, 110058, India
Report incorrect details










































