
Soil Rake Dr-m-35
Price: 729.28 INR
(729.28 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
1135.00 INR / Unit
Weight :
180.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
5
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, plastic |
| Tine Width | 14cm |
| Handle Length | 35cm |
| Overall Length | 50cm |
| Weight | 400g |
| Tine Number | 14 |
| Color | Red |
| Features | Durable, Rustproof, Efficient, Lightweight, Easy grip, Strong tines, Smooth use |
| Product Unit | 5 Unit/Units |
| Price | 729.28 INR (Approx.) |
| MRP | 1135.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Height | 9.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 15.00 cm |
| Stock Quantity | 500 |
| Shipping Type | free |
| Brand Name | Afill India |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 25.00 cm |
| Weight | 180.00 Gram |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Mop | 5 |
| Moq | 5 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Minimum Ordered Packs | 5 |
| Minimum Order Quantity | 5 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AHPPG2605M1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AHPPG2605M1Z2
Hapur, Uttar Pradesh
Managing Director
Mr. Tarun
Members since
10 Years
Address
Afill Tower, G.T Road, Hapur, Uttar Pradesh, 245101, India
garden hand tools in Hapur
Report incorrect details









































