
Soil Rake 30 Cm Metal, Red, 14 Tines | Durable Rust Resistant Smooth Operation
Price: 721.86 INR
(721.86 + 0% GST)
Get Latest Price
Weight :
180.00
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Soil Rake |
| Dominant Color | Red |
| Material | Metal |
| Tines | 14 |
| Handle Length | 30 cm |
| Head Width | 30 cm |
| Weight | 0.5 kg |
| Usage | Leveling soil, removing debris from gardens |
| Features | Durable design, Rust resistant, Smooth operation, Efficient gardening |
| Weight | 180.00 |
| Unit | 5 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Moq | 100 |
| Mrp | 1100.00 |
| Price | 721.86 |
| Selling Price | 721.86 |
| Brand Name | Afill India |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Mop | 100 |
| Is Freight Charges | |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Afill India has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Horticulture & Gardening Tools in bulk from Afill India at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AHPPG2605M1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AHPPG2605M1Z2
Hapur, Uttar Pradesh
Managing Director
Mr. Tarun
Address
Afill Tower, G.T Road, Hapur, Uttar Pradesh, 245101, India
garden hand tools in Hapur
Report incorrect details










































