
Soil Loader With Auger
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Soil Auger |
| Dominant Color | Orange |
| Auger Diameter | 150mm |
| Digging Depth | 1m |
| Material | Steel |
| Power Source | Tractor PTO |
| Weight | 50kg |
| Usage | Planting posts, fences, trees. Soil sampling. Utility installation. |
| Features | Efficient digging, Easy operation, Versatile use, Durable build, Time saving, Cost effective |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
1982
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09BBOPR8375R1Z6
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Certification
ISO 9001;2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09BBOPR8375R1Z6
Muzaffarnagar, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Humza Rizvi
Address
Near Roadways Bus Stand, Opp Delhi Darbar, Hotel, NH 58, Shivpuri, Islam Nagar, Khatauli Dist., Muzaffarnagar, Uttar Pradesh, 251201, India
agricultural machinery in Muzaffarnagar
Report incorrect details




























