
Smoking Accessories
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
As per requirement
Brand Name :
Raj Enterprise
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Color | Silver |
| Diameter | 700 mm |
| Height | 750 mm |
| Weight | 15 kg |
| Usage | Indoor smoking lounges, hotels, offices, and other commercial locations |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Elegant design, Functional, Solid look, Air cleaner, Durable, Corrosion-proof |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Paypal, Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Delivery Point (DP), Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Raj Enterprise were formed in 2006 as a significant manufacturer, trader, exporter and supplier of an encompassing range of Air Cleaners, Smoking Cabins, Pollution Control Equipments, Dust Collectors, Smoking Accessories and more which are marketed under the brand name “Shivanah”. Made with precision and using advanced technology, our products are widely appreciated for fine finishing, longer service life, sturdy construction, resistance to corrosion etc. Moreover, we provide these products in various application specific designs as per the client requirements. To meet the ever growing requirements of the industry, we have set up
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer
Employee Count
25
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ADJPN6394A1ZE
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ADJPN6394A1ZE
Vasai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Jay Kumar Nair
Address
Gala No.31, Phase 4, Parmar Industrial Estate, Vasai phata, Vasai (East), Vasai, Maharashtra, 401208, India
Report incorrect details





















