
Smoke Meter
Price: 201898.00 INR / Piece
(171100.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
271100.00 INR / Piece
Weight :
6.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Material | SS |
| Delivery Time | 3-5 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Weight | 6.00 Kilogram |
| Price | 171100.00 INR (Approx.) |
| Max Quantity | 10 |
| Min Quantity | 1 |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Shipping Type | free |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| MRP | 271100.00 INR |
| Pkg Box Breadth | 6.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 18.00 cm |
| Pkg Box Height | 8.00 cm |
| Brand Name | HARIWILL |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
One of the most notable aspects that has proven to be a major headache owing to the continued rise in the numbers of vehicles has been the sheer amount of greenhouse gases and toxic airborne contaminants released by their exhaust systems. Older automobile engines tend to generate considerably high amount of smoke laden with such pollutants, and this should be curbed by metering not only them but the newer ones too, and grading them as per their gaseous discharge levels by the aid of analyzing machines and tools. Since its inception in 1995, Hariwill Electronics India Pvt. Ltd. has been a trusted brand owing to its excellent range of pollution gauging instruments and vehicle exhaust analyzing machines, which are known for pr
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
25
Establishment
1995
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09AACCH4282Q1ZY
Certification
ISO 9001:2015 Certified, ARAI Approved Products, Legal Metrology Certified, Trademarked Productstified, Metrological
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AACCH4282Q1ZY
Rating
Lucknow, Uttar Pradesh
Managing Director
Mr Vatsal
Address
4th Floor , B Block, Surajdeep Complex, 1 Jopling Road, Lucknow, Uttar Pradesh, 226001, India
diesel smoke meter in Lucknow
Report incorrect details




























