




Smoke Detector - Abs Cabinet Material, 103mm Diameter, White, Weight 181g | Early Warning, Easy Install, Loud Alarm, Wide Coverage, 9v Battery, Dual Led, Reliable Detection
Price: 590.00 INR / Number
(500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
6
In Stock
Product Specifications
| Cabinet Material | ABS |
| Color | Red |
| Operating Current | 9V DC |
| Weight | 181g |
| Diameter | 103mm |
| Width | 5.5mm |
| Height | 55mm |
| Features | Early Warning Easy Install Loud Alarm Wide Coverage 9V Battery Dual LED Reliable Detection |
| Mop | 6 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 6 Number |
| GSTIN | 18% |
| Price | 500.00 INR (Approx.) |
| Moq | 6 |
| Currency | INR |
| Brand Name | AGNI |
| Unit Type | Number |
| Stock Quantity | 30 |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 6 |
| Minimum Order Quantity | 6 |
Product Overview
Key Features
2.Alarm indicator dual red LED.
3.Sound Level>3m.
4.Simple setup , no confirutation required.
5.Detection Area: 60m2~100m.
6. Weight: 181g
TECHNICAL DETAILS: -
S.No.Test FeatureFeature StandardObservation
01CabinetABSOK
02Colour WhiteOK
04Operating Current9 V DCOK
05Weight181 gmOK
06Dimension103 mmOK
07Width5.5 mmOK
08Height55mmOK
09Mountingceiling MountingOK
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2021
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09AALCR5438H1ZY
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Certification
14001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AALCR5438H1ZY
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Onwer
Mr Firoz Khan
Address
House No. 11A and 13A, Jai Bharat Enclave Vill- Sahibabad, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201005, India
optical smoke detector in Ghaziabad
Report incorrect details


























