
Smoke Detector - Plastic, 100 Mm Diameter, White | 24v Dc Power, 10% Obscuration Sensitivity, Ul Certified For Indoor Fire Safety
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Smoke Alarm |
| Color | White |
| Diameter | 100 mm |
| Material | Plastic |
| Power | 24V DC |
| Sensitivity | 10 % obscuration |
| Usage | Detects smoke in indoor environments for fire safety. |
| Certifications | UL |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Features | Fire detection, Early warning, Safety system, Smoke sensing |
| Supply Ability | 1 |
| Delivery Time | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BBFPS8959H1ZV
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BBFPS8959H1ZV
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Ms. Archana
Address
Shop No.98, G. S No. 19, A3B, K K Market, Dhankawadi, Pune, Maharashtra, 411043, India
photoelectric smoke detector in Pune
Report incorrect details


























