
Smoke Detector - 434mhz Wireless Capable, Low Battery Warning & Discreet Design | Compatible With Aei Systems, 9 Bit Site Code, Range 12-25m
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Smoke Detector |
| Dominant Color | White |
| Frequency | 434MHz |
| Range | 12-25m |
| Site Code | 9-bit |
| Battery | 9V PP3 |
| Usage | AEI Wireless Alarm Systems. Post July 2004 models only. |
| Compatibility | AEI Wireless Alarms |
| Features | Wireless, Smoke detection, Easy install, Immediate alert, Low battery alert, Discreet design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Digitech Services has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Digitech Services at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2004
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Vineet Kumar
Address
a 72 main market,masudpur,vasant kunj, New Delhi, Delhi, 110070, India
Report incorrect details


































