
Smoke Detection System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Smoke Detector |
| Dominant Color | Gray |
| Power Supply | 230V AC |
| Sensor Type | Photoelectric |
| Alarm Signal | Audible/Visual |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Dimensions | 200x150 mm |
| Material | Metal/Plastic |
| Certification | UL Listed |
| Usage | Office and building fire detection |
| Features | Fire detection, Early warning, Reliable system, Quick response, Safety ensured |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
85
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
05ABEFS6125P1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 05ABEFS6125P1ZT
Haridwar, Uttarakhand
Director (Sales & Marketing)
Mr Raj
Members since
16 Years
Address
Plot No. 30, Sector-IIDC, SIDCUL, Haridwar, Uttarakhand, 249403, India
smoke detectors in Haridwar
Report incorrect details




























