
Semi Automatic Vacuum Filling Machine
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Satakshi Engineering
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Filling Heads | 6-8 |
| Power | 220V |
| Capacity | Variable |
| Dimensions | 1500x1000x1800mm |
| Weight | 200-300kg |
| Usage | Food,Pharma,Cosmetics filling |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Easy maintenance, Low-noise operation, Robust construction, Vacuum filling, Semi-automatic, Efficient, Durable |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Saharanpur, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Kuldeep Tyagi
Address
Main Rd., Balaji Mandir, Vikas Nagar Rd., Saharanpur, Uttar Pradesh, 247001, India
Report incorrect details


































