
Semi Automatic V Electric Meter - New Single Phase, 220v Output Voltage, Semi-automatic | Ideal For Industrial Usage
Price: 25 INR / Pack
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Pack
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 5x5x5 cm |
| Weight | 100g |
| Voltage | 220V |
| Accuracy | +/-1% |
| Phase | Single |
| Connectivity | Wire |
| Features | Voltage display, Single phase, Semi-automatic, Easy installation, Accurate reading, Premium quality, Durable design |
| Usage | Industrial |
| Product Type | Semi Automatic V Electric Meter |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 5-10 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Grade : Premium
Quality : Optimum
Phase : Single Phase
Power Source : Electric
Output Voltage : 220V
Automation Grade : Semi-Automatic
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHRI HARIPRIYA AGENCY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Measuring Tools & Equipment in bulk from SHRI HARIPRIYA AGENCY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
3
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BDQPP6725D2ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BDQPP6725D2ZC
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr. Rikin Jitendrabhai Pokal
Address
Shop No. - H 13,Plot No.DT.56-1742, Old Marketing Yard, Behind National Highway, Rajkot, Gujarat, 360003, India
electric meters in Rajkot
Report incorrect details









































