
Lower Energy Consumption Semi Automatic Type Power Atta Chakki
Price: 560000.00 INR / Plant
(500000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
626950.00 INR / Plant
Weight :
70.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other |
| Product Type | Atta Chakki |
| General Use | Grain Flour |
| Weight (kg) | 70 Tonne |
| Automatic | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Type | order_percent |
| Mop | 1 |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Plant/Plants |
| Min Quantity | 1 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 350.00 cm |
| Color | Other |
| Max Quantity | 10 |
| Unit Type | Plant/Plants |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Brand Name | IRS AGRO DIRECT |
| GSTIN | 12% |
| Pkg Box Breadth | 350.00 cm |
| Pkg Box Height | 550.00 cm |
| Stock Quantity | 5 |
| Price | 500000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 626950.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Weight | 70.00 Tonne |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Features:-
Trouble free performance
Easy installation
High tensile strength
Low power consumption
Easy to operate
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, IRS AGRO DIRECT has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Flour Mill Machinery & Accessories in bulk from IRS AGRO DIRECT at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Miraj, Maharashtra
Chief Excutive Officer
Mr. Yasin Dastgir Malidwale
Address
Omkar Apartment, Shaniwar Peth, Tal: Miraj, Dist. Miraj, Maharashtra, 416410, India
atta chakki in Miraj
Report incorrect details























