
Semi Automatic Surface Bottle Labeling Machine By Ashvani Packaging
Price: 70000.00 INR / Piece
(70000.00 + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Application | Sticker Labeling |
| Product Type | Labeling Machine |
| Automatic Grade | Semi Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Material | Mild Steel |
| Computerized | No |
| Control System | PLC Control |
| Accuracy | A 1 mm |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 220V/50Hz |
| Weight (kg) | Approx. 70 kg |
| Dimension (L*W*H) | Approx. 900 mm x 450 mm x 600 mm |
| Capacity | 20-40 Bottles per Minute |
| Color | Silver Grey |
| Feature | Adjustable Labeling Speed, Easy to Operate |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 15-20 Days |
| Main Domestic Market | Maharashtra |
| Unit | 4 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Price | 70000.00 |
| Selling Price | 70000.00 |
| Brand Name | Ashvani Packaging |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Is Freight Charges | |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27DRDPS7427A1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27DRDPS7427A1ZR
Mumbai, Maharashtra
PROPRIETOR
Mr Sanjay Saroj
Address
Gala No. 14, Shiv Shakti Society, Khadi No. 3, Netaji Nagar, Near Manisha Bar and Restaurant, 90 Feet, Sakinaka, Andheri (East), Mumbai, Maharashtra, 400072, India
bottle labeling machines in Mumbai
Report incorrect details


































