
Semi Automatic Supari Chips Cutting Machine Capacity: 10 To 12 Kg Per Hour Kg/hr
Price: 22000.00 INR / Unit
(22000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
22000.00 INR / Set
Weight :
0.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Orange |
| Product Type | Supari Cutting Machine |
| General Use | Supari Cutting |
| Material | Other |
| Capacity | 10 to 12 KG per Hour Kg/hr |
| Computerized | No |
| Automatic | No |
| Control System | Manual |
| Cutting Speed | 1440 RPM |
| Cutting Thickness | 1-5 Millimeter (mm) |
| Cutting Function | Semi Automatic |
| Cooling System | Other |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 220 Watt (w) |
| Dimension (L*W*H) | 482.6 Millimeter (mm) |
| Motor | 0.5HP |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Western Union |
| Supply Ability | 5 Per Day |
| Delivery Time | 3 Days |
| Sample Available | Yes |
| Packaging Details | CARTTON BOX , WOODEN BOX |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Height | 0.00 in |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Price | 22000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 0.00 in |
| Weight | 0.00 Tonne |
| Brand Name | Nobel |
| MRP | 22000.00 INR |
| Pkg Box Breadth | 0.00 in |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | free |
| Mop | 1 |
| Color | Orange |
| Unit Type | Set/Sets |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 55 |
| Product Unit | 15 Set/Sets |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
22
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AVFPR3864F1ZG
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AVFPR3864F1ZG
Rajkot, Gujarat
CEO
Mr Vishal Raiyani
Members since
11 Years
Address
Khodiyar Industries Area, Near Rajkamal Railway Crossing, Gondal Chokdi, Kothariya, Rajkot, Gujarat, 360002, India
Report incorrect details







































