
Carton Stretch Wrapping Machine - M.s. Structure, Single Phase Voltage, Silver Color, Semi-automatic Type, Manual Selection | Hmi Control System, Warranty Included
Price: 141600.00 INR / Perch
(120000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
141600.00 INR / Unit
Weight :
260.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Color | Silver |
| Type | Semi Automatic Strapping Machine |
| Material | M.S.Structure |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Control System | Human Machine Interface |
| Selection Mode | Manual |
| Warranty | Yes |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 30 Per Month |
| Delivery Time | 365 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | VIBGYOR TECHNOPLUS PRIVATE LIMITED |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| GSTIN | 18% |
| MRP | 141600.00 INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Weight | 260.00 Kilogram |
| Pkg Box Breadth | 700.00 in |
| Color | Silver |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Shipping Rate | 10.00 |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 1400.00 in |
| Price Type | fixed |
| Price | 120000.00 INR (Approx.) |
| Shipping Type | order_percent |
| Stock Quantity | 5 |
| Pkg Box Height | 4170.00 in |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Vibgyor Technoplus Private Limited has become a leader in this market and has years of experience in the packaging industry. We are a top manufacturer and supplier of packaging equipment that comprises Carton Taping Machine, Pallet Stretch Wrapping Machine, Three Phase Sleeve Wrapper System, Industrial Continuous Band Sealing Machine, etc. Being a developing country, India currently has a strong market for a variety of goods, including food and drink, automobiles, pharmaceuticals, textiles, and more, where both demand and supply are constantly rising. Packaging cannot be ignored in the age of production and marketing convergence.The point of contact through which a business presents its products to clients is provided by the packaging. Innovation in packaging techniques for safety and packaging designs for customer att
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AADCV3287G2Z4
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AADCV3287G2Z4
New Delhi, Delhi
Director
Mr Abhishek Agarwal
Members since
5 Years
Address
B 68/2b, Phase 2, Naraina Industrial Area, New Delhi, Delhi, 110028, India
Report incorrect details

































