



Semi Automatic Strapping Machine
Price: 32000.00 INR / Unit
(32000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue and White |
| Type | Semi Automatic Strapping Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | Up to 60 kg per bundle |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Other, Semi Automatic |
| Control System | Other, PCB Control Board |
| Strapping Speed | 1.5 sec/strap |
| Selection Mode | Manual |
| Dimension (L*W*H) | 900 x 580 x 750 mm |
| Weight (kg) | 90 kg |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Mop | 1 |
| Price | 32000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | SAIRAJ ENGINEERING |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Color | Blue and White |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AHVPJ0434F1ZB
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AHVPJ0434F1ZB
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Hanumant S. Jagade
Members since
1 Years
Address
S.No 22/2A/4 Kute Industrial Estate Near Arihant Angan Building Near to Amba Mata Mandir Pune, Maharashtra, 411041, India
semi automatic strapping machine in Pune
Report incorrect details






























