
Semi Automatic Sticker Labeling Machine By Ashvani Packaging
Price: 32000.00 INR / Piece
(32000.00 + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Labeling Machine |
| Drive Type | Electric |
| Automatic Grade | Semi Automatic |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Application | Sticker Labeling |
| Material | Stainless Steel and Aluminum Alloy |
| Computerized | Yes |
| Control System | Microcontroller/PLC Based |
| Accuracy | A 1 mm |
| Power Source | Electric |
| Weight (kg) | About 32 kg |
| Dimension (L*W*H) | 650 mm A 450 mm A 450 mm |
| Capacity | 20-50 bottles/min (Depending on operator/label size) |
| Color | Silver and Blue |
| Feature | Simple Operation, High Efficiency, Sturdy Construction, Low Maintenance |
| Main Domestic Market | Maharashtra |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 15-20 Days |
| Unit | 7 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Price | 32000.00 |
| Selling Price | 32000.00 |
| Brand Name | Ashvani Packaging |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Is Freight Charges | |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27DRDPS7427A1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27DRDPS7427A1ZR
Mumbai, Maharashtra
PROPRIETOR
Mr Sanjay Saroj
Address
Gala No. 14, Shiv Shakti Society, Khadi No. 3, Netaji Nagar, Near Manisha Bar and Restaurant, 90 Feet, Sakinaka, Andheri (East), Mumbai, Maharashtra, 400072, India
double side sticker labeling machine in Mumbai
Report incorrect details


































