
Semi-automatic Soya Milk Making Machine
Price: 120000 INR / Unit
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Unit
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Soya Milk Making Machine |
| General Use | Milk extraction from soybeans |
| Material | Other, MS |
| Type | Other, Semi-Automatic |
| Capacity | Up to 100 LPH |
| Weight (kg) | Approx. 120 kg |
| Computerized | No |
| Automatic | Other, Semi-Automatic |
| Control System | Manual |
| Processing Pressure | Standard atmospheric |
| Cleaning System | Other, Manual wash |
| Cooling Mode | Other, Air cooled |
| Sterilization Method | Other, Boiling/Heating |
| Motor Power | 4 kW |
| Voltage | 440V |
| Dimension (L*W*H) | 830 x 600 x 1200 mm |
| Feature | Other, Energy efficient, low noise |
| Color | Industrial grey |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 15 Per Month |
| Delivery Time | 2-10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06EGUPP2760J1ZQ
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06EGUPP2760J1ZQ
Ambala Cantt, Haryana
Proprietor
Mr. Rajeev
Members since
1 Years
Address
Building no.166, 2nd Floor, Bhramkumari Chowk, Maheshnagar, Ambala Cantt, Haryana, 133005, India
soya milk making machine in Ambala Cantt
Report incorrect details
































