



Pp Box Strapping Roll - Color: White
Price: 71.98 INR / Kilograms
(61.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
71.98 INR / Kilograms
Weight :
13.00 Kilogram
1 Pack Contains :
2
Minimum Pack Size :
15
In Stock
Product Specifications
| Thickness | 0.6 to 1 Millimeter (mm) |
| Water Resistant | YES |
| Load Capacity | 40-200 Kilograms (kg) |
| Eco Friendly | YES |
| Size | 9-19MM |
| Material | Plastic |
| Finish Type | Matte |
| Color | White |
| Usage & Applications | Packaging |
| Print Type | Offset |
| Warranty | 6 Months |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 13.00 cm |
| Pkg Box Length | 12.00 cm |
| Mop | 15 |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| Packsize | 2 |
| Color | White |
| Shipping Type | actual |
| Price | 61.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 100 |
| GSTIN | 18% |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 12.00 cm |
| MRP | 71.98 INR |
| Currency | INR |
| Weight | 13.00 Kilogram |
| Brand Name | SHIVA PACK |
| Minimum Ordered Packs | 15 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHIVA CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Straps in bulk from SHIVA CORPORATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AFRFS0059K1ZL
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AFRFS0059K1ZL
Rajkot, Gujarat
Founder
Mr. Sankar Das
Members since
1 Years
Address
Corporate Office: RTF-83-85, 1st Floor, Royal Tower Market, Shipra Suncity, Indirapuram, Ghaziabad-201014 Factory : Plot No. E1, Ground Floor, Near Bhumi Gate Main Road, Veraval, Shapar Rajkot, Gujarat, 360024, India
pp box strapping roll in Rajkot
Report incorrect details
































