
Semi-automatic Semi Automatic Plain Screen Printing Machine
Price: 1450000.00 INR / Unit
(1450000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel, Aluminum |
| Dimensions | 1000x800x1500mm |
| Power | 220V |
| Weight | 200kg |
| Printing Area | 400x500mm |
| Speed | 50pcs/min |
| Screen Size | 600x800mm |
| Features | Easy Operation, High Efficiency, Precise Printing, Durable Design, Cost-Effective, Versatile Use, Reliable Performance |
| Type | Semi Automatic Plain Screen Printing Machine |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Weight (kg) | 182kg Kilograms (kg) |
| Dimension (L*W*H) | 850x870x1550mm (LxWxH) Millimeter (mm) |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | PROSPER CHOICE IMPORT EXPORT |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 15 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Mop | 1 |
| Price | 1450000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09ABQPH6120H1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09ABQPH6120H1ZL
Greater Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr Milan
Address
Plot No. K-347, Site-V, Kasna Industrial Area, Greater Noida, Uttar Pradesh, 201306, India
3d printing machine in Greater Noida
Report incorrect details


























