
Semi Automatic Papad Making Machine 19, Motor: 0.5 Hp
Price: 17000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Food machine |
| Dominant Color | Blue |
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 50x50x70 cm |
| Power | 1 HP |
| Voltage | 220V |
| Weight | 50 kg |
| Capacity | 100/hour |
| Usage | Papad making in commercial kitchens, food processing units, small scale industries |
| Features | Semi-automatic, Papad making, Efficient process, Easy operation, Durable design, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, LABVISION TECHNOLOGIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Food Processing Machinery in bulk from LABVISION TECHNOLOGIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AQLPR4789E1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AQLPR4789E1ZE
Indore, Madhya Pradesh
Operation Head
Mr. Ankesh Rathi
Address
Flat 101, A-4, Sukhliya, Sauravi Apartment, Dena Bank Building, Bapat Square, Indore, Madhya Pradesh, 452010, India
semi automatic papad making machine in Indore
Report incorrect details

































