
Semi Automatic Notebook Making Machine - Metal, Free Stand, Three Phase | 5800 Kg Weight, 220-315v Electric Power, Semi-automatic Grade
Price: 295000.00 INR / Pack
(250000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
350000.00 INR / Piece
Weight :
5800.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 220-315 Volt (v) |
| Power | Electric Volt (v) |
| Weight (kg) | 5800 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Others, Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Delivery Time | 15 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 10 |
| Min Quantity | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Weight | 5800.00 Kilogram |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 56.00 in |
| Price Type | fixed |
| Max Quantity | 10 |
| Price | 250000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 110.00 in |
| Pkg Box Breadth | 80.00 in |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 1 |
| Brand Name | RATHOUR INDUSTRIES |
| Moq | 1 |
| MRP | 350000.00 INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Make : Engineered
Phase : Three Phase
Material : Metal
Mounting : Free Stand
Company Details
we are machine manufacture, just like paper plat dona machine slipper machine,notebook machine ,paper cup machine ,non woven bag making machine, agarbatti machine, kapoor machine noodles machine.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09EWKPS4665D2ZY
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09EWKPS4665D2ZY
Varanasi, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
CEO
Mr Vivek Singh Rathour
Address
Plot No. 372, Kashipuram Colony, Sear Govardhan, Dafi Near Ravidas Mandir, Lanka, Varanasi, Uttar Pradesh, 221011, India
notebook making machine in Varanasi
Report incorrect details









































